Rīgā tika aizvadītas starptautiskās bērnu-jauniešu spēles “Baltijas Tīģerēns 2020”

26 un 27. septembrī Rīgas Nacionālajā Sporta manēžā notika ikgadējās Tekvon-do sacensības – bērnu un jauniešu spēles “Baltijas Tīģerēns 2020”. Turnīru organizēja Latvijas Tekvon-do federācija.

Turnīrs “Baltijas Tīģerēns” tika rīkots jau astoto gadu, un tas kļuvis par ierastu tradīciju tiem, kuri atbalsta veselīgu dzīvesveidu, kā arī aizraujas ar cīņas mākslu Tekvon-do. Pasākuma programmā tika iekļautas sacensību disciplīnas, gan pašiem mazākajiem, gan arī jau pieredzējušākiem sportistiem, taču kā viens no turnīra mērķiem bija padarīt šo pasākumu par sava veida sportiskiem svētkiem visiem tā dalībniekiem un klātesošajiem.

Turnīrs ir saņēmis atbalstu no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, kā arī no tādu sponsoru puses kā saldumu ražotājs „TORŅU ielas Saldumi”, „Līvu Akvaparks”, „Balticom”, no apsardzes firmas „Delta”.

Šajā gadā, turnīra organizatori piedzīvoja īpašas grūtības attiecībā uz ārvalstu viesu ierašanos, kas bija saistītas ar ieviestajiem drošības pasākumiem attiecībā uz COVID-19 izplatību. Turnīra organizatoriskā komiteja pieņēma lēmumu rīkot sacensības tikai Latvijas sporta klubiem.

Šogad sacensībās bija pieteiktas pavisam 13 komandas no 8 klubiem no Rīgas, Jēkabpils, Ikšķiles, Aizkraukles un Vecumniekiem. Aptuveni 50 dalībnieki piedalījās paraugdemonstrējumos turnīra atklāšanas laikā.  Pavisam tika iesaistīti 157 dalībnieki: tiesneši, sportisti, treneri, oficiālie pārstāvji, kā arī deju kolektīvi, kas aktīvi piedalījās turnīra atklāšanas ceremonijā un sportistu apbalvošanā.

Turnīrs noritēja augstā līmenī, draudzīgā un siltā atmosfērā. Sacensības kopumā notika par 100 medaļu komplektiem piecās dažādās disciplīnās. Komandu kopvērtējumā, starp visām vecuma grupām, galveno turnīra kausu sīvākajā konkurencē izcīnīja Rīgas kluba „LTCS” sportisti. Otro komandu kopvērtējuma rezultātu un otrās pakāpes kausu ieguva sporta klubs “Tan-Gun” no Jēkabpils, savukārt, uz pjedestāla trešā pakāpiena nostājās sportisti no komandas „Rīgas Lions”.

Latvijas Tekvon-do federācija (LTF) izsaka milzīgu pateicību visiem sportistiem, treneriem, tiesnešiem un klubu vadītājiem, un protams, arī bērnu un jauniešu spēļu “Baltijas Tīģerēns 2020” sponsoriem, par atbalstu un aktīvu piedalīšanos šajās sacensībās šajā sarežģītajā laikā.