GANDRĪZ PUSE NO LATVIJAS VIEGLATLĒTIEM OLIMPISKAJĀS SPĒLĒS PARĪZĒ BŪS ARKĀDIEŠI
Latviju Parīzes olimpiskajās spēlēs, kas norisināsies šajā vasarā no 26. jūlija līdz 11. augustam, pārstāvēs astoņi vieglatlēti, no kuriem gandrīz puse jeb trīs būs no Rīgas Sporta skolas “Arkādija” 💥
 

⚡ Tāpat kā pagājušajās olimpiskajās spēlēs Tokijā Latviju arī Parīzē pārstāvēs astoņi sporta karalienes pārstāvji. Līdzīgi kā nupat Eiropas čempionātā arī tagad svarīgākajās sporta sacensībās vieglatlētikā izceļas SS “Arkādija”, kura ir vienīgā no sporta skolām vai klubiem, kas būs pārstāvēta ar vairāk nekā vienu vieglatlētu. Turklāt uz Francijas galvaspilsētu dosies trīs arkādieši – Patriks Gailums, Valters Kreišs un Anete Sietiņa, kura vienīgā no “Arkādijas” tā nebūs debija olimpiskajās spēlēs.

⚡ Latviju vieglatlētikā pārstāvēs smilteniete Līna Mūze-Sirmā, jelgavnieks Gatis Čakšs, rēzekniete Gunta Vaičule, valmieriete Agate Caune un trīs rīdzinieki – Sietiņa, Gailums un Kreišs, kuri visi ir no Rīgas Sporta skolas “Arkādija”.

⚡ Eiropas junioru un U23 vicečempione Anete Sietiņa debitēja planētas svarīgākajās sacensībās pirms trim gadiem Tokijā, kur kvalifikācijā šķēpu raidīja 58,84m, kas neļāva kvalificēties finālam, ieņemot 21. vietu. Pagājušajā gadā pasaules čempionātā arkādiete ar 4. vietu (63,18m) bija labākā no Latvijas, un to pašu ar 7. vietu pirms mēneša atkārtoja arī šī gada Eiropas čempionātā (59,34m).

⚡ Sietiņai, kura vienīgā no Latvijas sievietēm šajā sezonā šķēpu ir raidījusi pāri 60m robežai (63,21m) ir labs izredzes Parīzē nostartēt daudz labāk nekā pirms trim gadiem Tokijā, kā arī uzlabot Madaras Palameikas 2021. gadā sasniegto 11.vietu.

⚡ Patriks Gailums tāpat kā Anete Sietiņa nupat Eiropas čempionātā izcīnīja 7. vietu. Arkādietis ar kontinenta čempionātā sasniegtajiem 82,39m ir sezonas līderis Latvijā. Patriks jūnijā Romā nodemonstrēja spēju saņemties un veikt labu metienu svarīgākajā  brīdī, līdz ar to Eiropas jaunatnes olimpiskā festivāla bronzas medaļnieks no SS “Arkādija”, kurš pēdējos divos Eiropas čempionātos ir bijis labāko astotniekā, centīsies to paveikt arī savā debijā olimpiskajās spēlēs.

⚡ Vēl viens olimpisko spēļu debitants arkādiešu rindās būs jaunākais šīs sporta skolas pārstāvis Parīzē – Valters Kreišs, kurš pirms mēneša Eiropas čempionātā Romā palika tūdaļ aiz finālistu vidus 14. vietā. Dažas dienas pirms čempionāta Valmierā personīgo un Latvijas U23 rekordu (5,72m) sasniegušais arkādietis kontinenta čempionātā pieaugušajiem kvalifikācijā pārvarēja 5,45m.

⚡ Augstums 5,60m, ko Valters šajā sezonā astoņās sacensībās  bija sasniedzis vai pārsniedzis, būtu devis vietu finālistu vidū, taču pērnā gada 4. vietas ieguvējam Eiropas U23 čempionātā vēl jākrāj pieredze un briedums pieaugušo konkurencē. Parīzē Kreišam, kuram septembrī paliks 21 gads un kurš aiz Agates Caunes ir otrs jaunākais Latvijas olimpiskās komandas vieglatlēts, ir iespējas paveikt to, kas pašam nesanāca Eiropas čempionātā, proti, iekļūt finālā, un trenera Mareka Ārenta 2016. gadā Rio paveikto – 16. vieta.